Serwis Mazda Opole

Niezależny serwis informacyjny

Co ciekawego warto zobaczyć w Koszalinie

Koszalin jest drugim co do wielkości miastem, które leży na terenie Pomorza Zachodniego. Co roku wielu turystów odwiedza ten rejon. Dla większości z nich, Koszalin jest jedynie doskonałym punktem przesiadkowym w drodze do słynnych nadmorskich miejscowości turystycznych takich jak przykładowo Darłowo, Sarbinowo, Mielno czy Chłopy. Planując najbliższy urlop wakacyjny warto jednak rozważyć letni wypoczynek w Koszalinie – w mieście tym znajduje się bowiem wiele atrakcji.

Główne atrakcje miasta

Jednym z najsłynniejszych punktów na mapie Koszalina jest Góra Chełmska. Jest to miejsce otoczone kultem religijnym już od zamierzchłych czasów pogańskich. Obecnie znajduje się na niej między innymi Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej, Budynek niewielkiej kaplicy jest stosunkowo nowy – poświęcony został na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, jednak w jego najbliższej okolicy znajdują się fragmenty ruin budowli średniowiecznych. Góra Chełmska to także liczne szlaki spacerowe, które mogą być ciekawą alternatywą dla wylegiwania się w promieniach słonecznych.

Coś dla ducha i coś dla ciała

Chociaż w mieście nie brakuje ciekawych zabytków, to każdy turysta potrzebuje od czasu do czasu wziąć oddech od zwiedzania. Na terenie miasta znaleźć można wiele innych atrakcji, w tym park wodny czy liczne kina oraz dyskoteki. Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu z najmłodszymi może być również wizyta w Wiosce Indiańskiej.

Wygodne podróżowanie

Atrakcje w regionie są nieco rozstrzelone pod względem lokalizacji. Mając do dyspozycji zaledwie kilka dni i chcąc je wszystkie odwiedzić, najwygodniejszym rozwiązaniem wydaje się być wypożyczenie auta. W mieście działa wypożyczalnia samochodów, więc nie będzie z tym najmniejszego problemu. Aby mieć pewność, że odpowiedni samochód będzie dostępny w wybranym terminie, warto dokonać wcześniejszej rezerwacji. Podróżowanie wynajętym autem jest o wiele wygodniejsze niż korzystanie z komunikacji miejskiej, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu turystycznego.