Serwis Mazda Opole

Niezależny serwis informacyjny

Separacja – szansa na uratowanie małżeństwa

W historii każdego związku są trudne i ciężkie chwile. Siłą każdego związku jest umiejętność poradzenia sobie z nimi. Przyczyny mogą być tak różne, jak różni są ludzie na świecie – wyczula kancelaria prawna z Milanówka – www.Adwokatbrwinow.pl.

Kiedy pojawia się problem

Właśnie szlifowanie wzajemnych relacji powoduje często, że nasze małżeństwo przeżywa kryzys. Występuje on pod różną postacią, np. krzyków, wzajemnych roszczeń i pretensji, ale również ciszy, obojętności czy unikania siebie nawzajem. Sposób reakcji zależy zarówno od charakterów, ale również jest to sygnał dla małżonków i osób, które chcą im pomóc. Bardziej żywiołowo reaguje ten, komu bardziej zależy.

Obserwacja problemu z boku

Mając w głowie powyższe wnioski, pierwsze co powinniśmy zrobić, to stanąć z boku naszego małżeństwa i przyjrzeć się sobie, jak obcym ludziom. Dzięki temu uciszymy emocje, które nie pomagają w analizie małżeństwa. Nie jest to niestety łatwe, szczególnie wtedy, kiedy wspólnie mieszkamy i wzajemny widok i niewyjaśnione tematy wywołują kolejne emocje. Pojawia się zaklęte koło. W takiej sytuacji, wyjściem może być separacja. Rozdzielenie się małżonków, bez konsekwencji prawnych, pozwoli im zobaczyć, czy i jak bardzo jest im potrzebna druga osoba. Separacja może odkryć mocne fundamenty, które ich kiedyś łączyły. Wtedy spokojnie mogą poszukać źródła problemu i spróbować go wyeliminować.

Ostateczna decyzja

Separacja to nie koniec. To chwila, którą warto wykorzystać na ratowanie małżeństwa, a jeżeli się pojawiła, to znaczy, że jest na to szansa.

Więcej na temat separacji od strony prawnej dowiesz się tutaj: https://adwokatbrwinow.pl/uslugi/sprawy-rodzinne/.