Serwis Mazda Opole

Niezależny serwis informacyjny

Sposoby na świeże powietrze w pomieszczeniu

Artykuł powstał dzięki informacją zaczerpniętym ze strony: https://higma-service.pl/oczyszczacze-powietrza/

Wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że czyste i świeże powietrze jest niezwykle ważne. Wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie. O świeże powietrze powinniśmy dbać w każdym pomieszczeniu w jakim przebywamy, zarówno w domu, jak i w pracy. Oto sposoby na czystość i świeże powietrze.

Wietrzenie pomieszczeń

To podstawa. Nie będzie świeżego powietrza w pomieszczeniach jeśli nie będziemy ich skutecznie wietrzyć. Najlepiej jest to robić wywołując przeciąg. Jednak nie w każdym pomieszczeniu jest to możliwe. Tam zainstalowany powinien być odpowiedni system wentylacji, który systematycznie powinien być serwisowany.

Kurz – wróg czystego powietrza

Oprócz braku wentylacji innym powodem braku świeżego powietrza w pomieszczeniach jest kurz. Dlatego powinno się dbać o to, aby był on regularnie usuwany. Meble i inne sprzęty powinny być wycierane na mokro z zastosowaniem różnego rodzaju preparatów. Kurze powinno się usuwać minimum raz w tygodniu. Takie dbanie o czystość z pewnością wpłynie na jakość powietrza.

Wilgotność powietrza

To nie wszystkie sposoby na utrzymanie czystości i świeżego powietrza. W każdym pomieszczeniu zachowana powinna być odpowiednia wilgotność powietrza. Najlepiej na poziomie 40-60%. Zbyt duża wilgotność wpływa na pleśni i bakterii.

Rośliny

Nie możemy zapomnieć o naturalnych i najprostszych sposobach. Mowa tu oczywiście o roślinach. Powinny być one obecne w każdym pomieszczeniu. To naturalny filtr naszego powietrza.

Na koniec warto także wspomnieć o dostępnych na naszych rynku wielu filtrach, oczyszczaczach powietrza i innych urządzeniach wpływających na jakość powietrza.